مقالات سبک زندگی سالم و طب سنتی

داشتن رابطه جنسی سالم بین زن و شوهرقطعا در کیفیت و ثبات زندگی مشترک موثر است. رابطه جنسی بعد از ازدواج علاوه بر ارضای نیاز فردی و بهبود روابط خانوادگی، اجتماعی و بقای نسل، به سلامت جسمانی، طول عمر و کیفیت زندگی کمک می کند. یکی از مشکلات بسیار شایع برای زوجین بعد از ازدواج که عواقب جبران ناپذیری را در زندگی مشترک به جای می گذارد، کم شدن میل جنسی و روبرویی با سرد مزاجی در زنان است . سردمزاجی یا کاهش میل جنسی یک اختلال جنسی است که ممکن است در زن یا مرد وجود داشته باشد. سردمزاجی در زنان با اینکه در مقایسه با مردان پیچیده‌تر می‌باشد اما درعین حال در خیلی از موارد به راحتی و با مشاوره‌های جنسی و اصلاح تغذیه و بدون استفاده از داروهای شیمیایی قابل حل می‌باشد. در بسیار موارد نیز استفاده از گیاهان دارویی و معجون‌های گیاهی مانند معجون جوانه گندم، می‌تواند به حل مشکلات جنسی خانم‌ها و افزایش میل جنسی زنان کمک کند.

رابطه جنسی زنان عموما با سرد مزاجی بیشتری نسبت به مردان همراه است و نیاز به داروهایی برای افزایش میل جنسی زنان بیشتر دیده می‌شود. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که یک سوم زنان بزرگسال جهان از کم بودن میل جنسی و سردمزاجی جنسی رنج می‌برند و اغلب آن‌ها با عدم انگیزه درونی جنسی و عدم لذت در هنگام رابطه جنسی مواجه هستند که این مشکلات می‌تواند به کاهش روابط جنسی بین زوجین منجر شود. چنان چه رابطه جنسی پس از ازدواج به اندازه کافی وجود نداشته باشد باعث تجمع مواد (رطوبت‌هایی که به طور طبیعی از بدن زن و مرد خارج می‌شود) در داخل بدن می شود و یک  سری بیماری را به وجود خواهد آورد که می‌توان به بیماری های سیستم ادراری، گوارشی و سیستم مغز و اعصاب اشاره کرد.

هم چنین مشکلاتی چون سیاه رفتن چشم ها، سرگیجه، بی خوابی، بی‌اشتهایی، سردی بدن و خفقان رحمی از دیگر مشکلاتی است که در اثر کم بودن میل جنسی و نداشتن رابطه جنسی به اندازه، ایجاد می شود. چنان چه همسران در انجام رابطه جنسی افراط کنند نیز مشکلاتی چون سردی و سستی بدن، بیماری‌های عصبی، ضعف بینایی، مشکلات قلبی و گوارشی، ضعف و خشکی در کل بدن، بیماری های کلیوی و… به وجود می آید.

علت بی میلی جنسی در زنان چیست؟

دلیل بی میلی جنسی از نگاه طب سنتی به طور کلی سو ء مزاج در بدن است و غلبه مزاج سرد و تر یا سرد و خشک می تواند باعث بی میلی جنسی شود. به طور کلی هرچه مزاج افراد به سمت مزاج گرم و به ویژه مزاج گرم و تر باشد تمایل آنها برای انجام رابطه جنسی بیشتر است و این افراد معمولا رابطه جنسی با کیفیت‌تری را تجربه می‌کنند. در نقطه مقابل هرچه مزاج افراد سردتر و به ویژه به سمت سرد و خشک باشد، میزان بی میلی و یا کم بودن میل جنسی در آنها بیشتر مشاهده می‌شود و این افراد نیاز کمتری به رابطه جنسی دارند. اگر دو نفر که با یکدیگر ازدواج می کنند از نظر مزاج اختلاف زیادی داشته باشند به مشکل بر می خورند و باید با یک سری تدابیر، بین این دو زوج تعادل برقرار کرد و راهی برای افزایش میل جنسی زن یا مرد پیدا کرد.

متاسفانه امروزه به دلیل افزایش فشارهای روحی و روانی مانند اضطراب، استرس، ترس و ناامیدی بر افراد جامعه و همچنین مصرف زیاد مواد غذایی با مزاج سرد مانند مواد غذایی یخ زده، آماده و فریزری و همچنین مصرف زیاد لبنیات، سرکه و ترشی، مواد بسته‌بندی، گوشت گاو، فست فودها و نوشابه های گازدار و دارای مواد نگهدارنده، اغلب افراد جامعه با غلبه سردی و سوء مزاج سرد و اغلب سرد و خشک مواجه هستند. و همانطور که گفته شد تجمع اخلاط زاید و سرد در بدن یکی از عوامل اصلی بی میلی جنسی است. بنابراین در اغلب موارد بی‌میلی جنسی یا کم بودن میل جنسی در زنان و مردان، غیرطبیعی و به دلیل سوء مزاج سرد می‌باشد که برای افزایش میل جنسی زنان یا مردان باید این سو مزاج درمان شود.

همچنین سرد مزاجی یا بی میلی جنسی ناشی از مزاج سرد به این دلیل در خانم ها بیشتر دیده می شود که مزاج غالب و سرشتی بدن زنان به دلیل وجود بافت های چربی بیشتر در بدن آنها به سردی تمایل بیشتری دارد. پس زنان بیشتر از مردان تحت تاثیر عوامل روانی و یا مصرف مواد غذایی با مزاج سرد مانند ماست، دوغ، سالاد، سس‌های سرد و ماهی، دچار کاهش میل جنسی می‌شوند. این افراد اگر به مصرف سردی‌‌ها ادامه دهند، مشکل‌شان تشدید می‌شود، بنابراین باید در وهله اول از این غذاها پرهیز نمایند و در کنار اصلاح تغذیه و سبک زندگی، با استفاده از گیاهان دارویی و معجون های افزایش میل جنسی، حرارت غریزی بدن خود را تقویت نمایند و مزاج را به سمت گرم و تر سوق دهند.

ما در اینجا یک معجون صد در صد طبیعی را برای افزایش میل جنسی زنان و درمان سرد مزاجی زنان برای شما فراهم کرده ایم. معجون جوانه گندم، معجونی است که در عمل بارها آزمایش شده است و حاصل سال‌ها تجربه ما بوده و کاهش میل جنسی ناشی از سوء مزاج سرد را به خوبی رفع می‌کند. با استفاده از این معجون بی نظیر در مدت کوتاهی می‌توانید ناتوانی ها و بی میلی‌های جنسی خود را به فراموشی بسپارید و از رابطه جنسی خود نهایت لذت را ببرید.

این معجون شگفت انگیز حاوی بیش از ۱۵ نوع از انواع مغزها، دانه‌ها، شیره‌ها و گیاهان دارویی موثر در افزایش میل جنسی به ویژه در زنان است. از خواص این معجون می‌توان به مواردی از قبیل تقویت حرارت غریزی بدن، تقویت میل جنسی یا قوه باه، دفع اخلاط سرد از بدن و درمان سردمزاجی زنان و مردان اشاره کرد. ترکیبات این معجون شامل مغز بادام، گردو، فندق، پسته، نارگیل، کنجد با پوست و بادام هندی خام و تازه، آرد جوانه گندم تازه، دارچین، زنجبیل، هل سبز، زعفران، جین سینگ تازه، خارخاسک سبز، عسل طبیعی و شیره انگور می‌باشد که در تهیه این معجون از بهترین و تازه‌ترین مواد موجود استفاده شده است. در ادامه با خواص برخی از این ترکیبات طبیعی در افزایش میل جنسی زنان آشنا می‌شویم.

خواص ترکیبات موجود در معجون جوانه گندم

مغز بادام، گردو، فندق، پسته و بادام هندی

بر اساس نظر حکمای طب سنتی بسیار از مشکلات جنسی مانند ضعف قوای جنسی، سرد مزاجی، بی میلی جنسی و غیره ریشه در کارکرد نامناسب اعضای رئیسه و اندام های مربوطه دارد. اعضای رئیسه در طب سنتی شامل مغز، قلب و کبد می‌باشد. پس اگر عملکرد این اعضا و به تبع آن سیستم‌های اعصاب، گردش خون و گوارش اصلاح شود مشکلات جنسی نیز خود به خود رفع خواهد شد. از آنجایی که مغز بادام، گردو، فندق و پسته همگی مقوی قوا و تقویت کننده اعضای رئیسه هستند، باعث تقویت مغز، قلب، کبد، معده و کلیه می‌شود و از طریق ایجاد تعادل در عملکرد اعضای رئیسه بدن، عملکرد سیستم جنسی بدن را نیز اصلاح و ترمیم می‌کند و مشکلات بی میلی جنسی زنان را بر طرف کرده و باعثافزایش میل جنسی زنان می‌شود.

همچنین این مغزها مبهی هستند یعنی باعث تقویت قوه باه یا همان افزایش قوه جنسی می‌شوند. از سوی دیگر طبیعت گرم آن‌ها باعث دفع اخلاط سرد از بدن شده که به درمان سرد مزاجی زنان کمک می‌کند.

از سوی دیگر بادام و بادام هندی، موادی در خود دارد که برای تولید هرمون‌های جنسی ضروری است. افزایش این مواد، باعث تجربه رابطه ای بهتر و طولانی تر و افزایش میل جنسی می شود. مصرف روزانه مقدار معینی از بادام به انسان برای رابطه ای با انرژی تر کمک می کند. در بادام، موادی وجود دارد که الکترولیت های سلولی را تنظیم می کند که در نتیجه، شخص از آرامش اعصاب و روان خوبی برخوردار می شود و می تواند در هم بستری نتیجه ای زیبا بگیرد.

از دوره باستان، این اعتقاد وجود دارد که بادام میل جنسی را افزایش می دهد. بادام منبعی غنی از اسیدهای چرب ضروری است. در واقع اسیدهای چرب ضروری، ماده اصلی برای ساخته شدن هورمون های جنسی هستند. علاوه بر این، بوی بادام، یک رایحه آرامش بخش است که می تواند در کاهش استرس مؤثر باشد.

نارگیل

نارگیل از نظر طبیعت در وسط درجه ۲ گرم و در درجه اول خشک قرار دارد. مغز تازه نارگیل در بدن رطوبت و خون صالح ایجاد می‌کند و تقویت کننده قوه باه و مقوی میل جنسیاست. همچنین نارگیل حرارت غریزی بدن را افزایش می‌دهد و مسخن کمر سردمزاجان است. یعنی نارگیل اخلاط بلغمی (سرد و تر) و سوداوی (سرد و خشک) را از بدن و اندام‌های جنسی دفع می‌کند و از طریق افزایش حرارت در این اندام‌ها، باعث افزایش میل جنسی در زنان می‌شود.

دارچین

دارچین را از زمان های قدیم به عنوان دارو و غذا استفاده می کردند و در حال حاضر از پرمصرف ترین ادویه های معطر جهان است. دارچین، رمز جوانی است و مصرف به مقدار آن انسان را سالم نگه می دارد. دارچین، بهترین ادویه برای درمان سرد مزاجی جنسی است. در کتب طب سنتی آمده است که دارچین جاذب الرطوبه است یعنی رطوبات اضافی و اخلاط بلغمی (سرد و تر) بدن را جذب و دفع کرده و عفونت اخلاط و اعضا را رفع می‌کند. از سوی دیگر دارچین محرک جریان خون، بادشکن و تونیک و آرامبخش، نیروبخش و افزایش دهنده میل جنسی است. همچنین این گیاه برای زیاد شدن و تجدید نیروی جنسی به کار می رود، کلیه ها را گرم می کند، ضعف کمر و پاها را از بین می برد و کم خونی را درمان می کند.

زنجبیل

زنجبیل یکی از داروهای گیاهی مفید در درمان سردمزاجی و تقویت قوای جنسی است. در طب سنتی ایرانی از این دارو برای دفع بلغم چسبیده به معده و رفع سردی غالب بر دستگاه گوارش و سایر اعضای بدن استفاده می‌شود. اصلاح عملکرد سیستم گوارشی بدن تاثیر مستقیم بر عملکرد اندام های جنسی داشته و از این طریق موجب درمان سرد مزاجی و افزایش میل جنسی زنان می‌شود.

همچنین در طب سنتی چینی، زنجبیل را به عنوان ماده غذایی «یانگ» توصیه می کنند، یعنی ماده غذایی که باعث گرمی می شود. برای همین زنجبیل میل و قوای جنسی را بالا می برد و در شرایط مطلوب نگه می دارد. نامی که چینی ها به زنجبیل داده‌اند به معنی «چیزی است که دارای نیروی جسمی و جنسی» است. پس جای تعجب نیست که زنجبیل در بین خوراکی‌های تقویت کننده قوای جنسی قرار گیرد.

هل

یکی دیگر از داروهای مؤثر در افزایش میل جنسی، هل است. هل، دانه ای خوشبو و معطر، تقویت کننده و تسکین دهنده است. هل جریان خون را تحریک کرده و مقوی قلب و معده و برای همین انرژی جنسی شما را بالا می برد. مقدار کمی از پودر هل، می تواند انرژی کافی را برای زنان فراهم کرده و میل جنسی آن‌ها را تقویت کند.

زعفران

این ادویه عجیب و غریب، دقیقا چیزی است که شما برای داشتن رابطه‌ای خوب به آن احتیاج دارید. خوردن مقداری زعفران علاوه بر ایجاد آرامش اعصاب، نیروی جنسی لازم را برای زن و مرد فراهم می کند. زعفران از میان اندام های رئیسه بیشتر بر مغز اثر می‌گذارد و آن را تقویت می‌کند. زعفران اخلاط سرد و بلغمی مغز و دستگاه عصبی را دفع می‌نماید و باعث تقویت اعصاب، و ایجاد نشاط و خنده و رفع سردمزاجی غالب بر سیستم مغز و اعصاب می‌شود. همچنین زعفران مقوی بدن و نیروبخش بوده و میل جنسی را تحریک کرده و افزایش می‌دهد.

جینسینگ

به باور مردم مشرق زمین خوردن گیاه جنسینگ می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش توانایی جنسی و جسمی آنها داشته باشد و سردمزاجی مردان و زنان را درمان کند. در کتب طب سنتی آمده است که ریشه‌ گیاه جنسینگ می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش قوای جنسی داشته باشد و کم‌توانی جنسی و جسمی را در مردان و زنان درمان کند. این گیاه به تسریع جریان خونو تسهیل در امر گردش خون در ارگان های بدن از جمله ارگان های جنسی کمک می کند و از این جهت در افزایش میل جنسی زنان می تواند تأثیرگذار باشد.

همچنین در کتب مرجع گیاهان دارویی، جینسینگ به عنوان درمان قطعی بی میلی جنسی و محرک مراکز عصبی و میل جنسی معرفی شده است. همچنین این گیاه بی نظمی‌های غده‌های بدن را از بین می‌برد و ضعف اعصاب را جبران می‌کند. جین سینگ، دارای اثر ضد خستگی (تقویت کننده قوای جسمی و جنسی و فکری) می باشد و بسیاری از اثرات ضد خستگی آن، مربوط به اثر محرک روی سیستم اعصاب مرکزی است.

خارخاسک

خارخاسک مرکب القوا بوده و از نظر طبیعت معتدل است. مصرف این گیاه در زنان باعث تحریک هرمون‌های جنسی شده و در مادران ترشح شیر را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر ترکیب این گیاه با عسل و شیره انگور در معجون جوانه گندم باعث تقویت نیروی جنسی و افزایش میل جنسی زنان و مردان می‌شود.

آرد جوانه گندم

جوانه گندم منبع غنی از آهن است و ویتامین ‌های A ، B1 ، B6 ، B12 و E در آن به وفور یافت می‌شود. جوانه گندم غدد جنسی را فعال می سازد و از دیدگاه طب سنتی دارای طبیعت گرم و تر بوده که برای خون سازی و تحریک میل جنسی بسیار مفید است. همچنین ویتامین E موجود در جوانه گندم تقویت کننده قوای جنسی زنان است و به عنوان معجزه گر و اکسیر جوانی معرفی می شود و برای اختلالات قاعدگی و ضعف تخمک گذاری زنان نیز مفید می‌باشد.

عسل طبیعی کنار

این ماده شیرین، یکی از شگفتی های طبیعت و منبعی فوق العاده غنی است که می تواند محرک باشد و باعث تقویت میل جنسی شود. عسل کنار طبیعی تقویت کننده قوای جنسی و جسمی است و بیشتر مردم عسل کنار را با این ویژگی می شناسند. این عسل مقوی و انرژی زا بوده و در بین اعراب محبوبیت خاصی دارد و به عنوان عسل جنسی نیز نامیده می شود و به تازگی در بسیاری از کشورهای دنیا به عناون یک تقویت کننده جنسی موثر، سریع و طبیعی استفاده می شود. علاوه بر این عسل کنار سستی اعضا را از بین می برد و برای تقویت اعصاب بسیار مفید است. همچنین ویتامین B موجود در آن، منجر به تولید هرمون های جنسی و کمک به سلامت زندگی جنسی و افزایش میل جنسی می شود. ضمنا قند موجود در عسل سهل الهضم است و جذب مغز می‌شود که انرژی بخش و محرک می‌باشد.

شیره انگور

شیره انگور دارای طبیعت گرم و تر است و از دیدگاه طب سنتی ایران به عنوان یک غذای کامل محسوب می‌شود. یعنی در بدن تمامی مراحل هضم چهارگانه را طی می‌کند و اخلاطی که در کبد ایجاد می‌کند، کاملا مفید و مغذی برای بدن است. همانطور که می‌دانید رطوبات و هرمون‌های جنسی نتیجه هضم کامل مواد غذایی در بدن است و هرچه مواد غذایی بیشتری به هضم چهار برسند، شرایط برای ترشحات و تحریکات میل جنسی در زنان و مردان افزایش می‌یابد. بنابراین شیره انگور علاوه بر اینکه مزاج بدن را به سمت گرما و رطوبت سوق می‌دهد که خود عامل افزایش میل جنسی و درمان سرد مزاجی در زنان است، از طریق تولید اخلاط و خون صالح در بدن، نیرو و قوای لازم را برای داشتن رابطه جنسی بیشتر فراهم می‌کند.  

 

طریقه مصرف معجون تقویت جنسی جوانه گندم

برای درمان سردمزاجی زنان و افزایش میل جنسی خانم‌ها، توصیه می‌شود که معجون جوانه گندم را روزانه ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری میل کنید.  مصرف ۲ قاشق غذاخوری از این معجون ۲ ساعت قبل از همبستری نیز می‌تواند در تحریک میل جنسی زنان و افزایش انرژی بدن برای داشتن رابطه جنسی باکیفیت و رسیدن به اوج لذت جنسی بسیار موثر باشد.

 

منبع: سالم بازار

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1398 ساعت 11:39 توسط امیر کاشانی 7 نظر